Aikido dla dzieci

Wszystkie dzieci posiadają niespożyte pokłady energii drzemiące w nich gdzieś głęboko. Sztuką jest tylko je wydobyć i odpowiednio ukierunkować. To wszystko zapewnia aikido.

Aikido to nie tylko sztuka walki ale również zabawa w gronie rówieśników. Zajęcia z wykwalifikowanym i doświadczonym instruktorem zapewniają dzieciom sporą dawkę ruchu i gimnastyki, tak niezbędnych w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała i polepszeniu koordynacji ruchowej.

Nauka technik aikido rozwija sprawność ruchową, zwinność a przede wszystkim refleks. Dzięki aikido dzieci zyskują właściwy rozwój psychoruchowy i poprawiają motorykę.

Aikido to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to również kształtowanie osobowości i nauka kultury osobistej. Ta sztuka walki wymaga samodyscypliny i zaangażowania co umożliwia kształtowanie charakteru dziecka od najmłodszych lat. Wspólne ćwiczenia pozwalają nauczyć dzieci współpracy i integracji, pozwalają również nabrać pewności i zbudować poczucie własnej wartości. Sensei natomiast pokaże jak należy kontrolować własne emocje i szanować innych.

Aikido to oryginalne połączenie nauki z zabawą idealne dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Niezależnie od wieku dziecka uczęszczanie na zajęcia umożliwia aktywne spędzenie czasu w gronie rówieśników.

Zapraszamy dzieci od 6 roku życia.