GALA AIKIDO - ZAWODY 25.05.2014

W ostatnią niedzielę maja (25.05.2014 r.) odbyła się w Poznaniu I GALA AIKIDO KMAA zorganizowana dla sekcji dziecięcych i mająca charakter zawodów.

Udział w gali mogły wziąć dzieci z Konecki & Matusiak Akademii Aikido lub innych sekcji wchodzących w skład Polskiej Unii Aikido. Swoich zawodników wystawiła także nasza obornicka sekcja, działająca od dwóch lat pod okiem sensei’a Mariusza Zarzyckiego - Instruktora Rekreacji Ruchowej (specjalność) Samoobrona na AWF Poznań, Członka Polskiej Unii Aikido (1Dan), Członka Stowarzyszenia Krav Maga Polska (2 Kyu )

Młodzi adepci aikido zmierzyli swe siły w dwóch konkurencjach obowiązkowych:

1.     układ technik ręcznych w dwójkach,

2.     kata jo lub bokken indywidualnie.

Zarówno w pierwszej jak i w drugiej dziedzinie oborniccy zawodnicy zajęli medalowe miejsca.

W kategorii kata jo indywidualnie:

I miejsce (w kategorii białych i żółtych pasów) – złoty medal - Kamila Rodak,

I miejsce (w kategorii pasów zielonych) – złoty medal – Maria Pec,

III miejsce (w kategorii białych i żółtych pasów) – brązowy medal – Weronika Mantaj,

Ponadto Maria Pec wywalczyła II miejsce – srebrny medal w konkurencji układ technik ręcznych w dwójkach w kategorii pasów zielonych.

Ciężka praca przyniosła oczekiwane efekty. Należy również wspomnieć o Tomaszu Linke który otarł się o podium. Tomek przegrał w dogrywce w katach z JO (czyt. dżo) i zajął 4 miejsce. Wszystkim uczestnikom Gali gratuluję i mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej, choć jak widać konkurencja nie śpi.